15 דרכים לצלוח את בניית ביתכם החדש

אז רגע לפני שמתחילים בתהליך הבנייה, תהליך משנה חיים, רוצה לתת לכם כמה טיפים לדרך, כדי לצלוח זאת:

1. אם קשה לכם להחליט לאיזה סגנון עיצובי אתם מתחברים, האם זה כפרי, או מודרני, או אולי בכלל סגנון פרובאנס, או אולי דווקא סגנון תעשייתי…  ממליצה מאד להיכנס לאפליקציית Pinterest. אספו כמה תמונות של בתים שאהבתם, חוץ ופנים, כדי שהאדריכל יוכל להבין היטב, מהו הסגנון אליו אתם מתחברים.

2. בבחירת אדריכל בחרו אדריכל שהוא גם מעצב פנים. בקשו חבילה הכוללת אדריכלות ועיצוב פנים, כיוון שבניגוד לדעה הרווחת, עיצוב פנים נכנס עוד בשלב השלד, בחשמל, בגבס, במיזוג, בתכנון תאורה התואמת לגבס, בתכניות נגרות, כמו מטבח…כדי שלא תצטרכו לבצע חציבות בבית חדש אחרי שיש כבר טיח, שתמיד יהיו יקרות יותר, מאשר הן יעשו לפני טיח, עוד בשלב התכנון הראשוני.

3. מפקח בנייה מעבר לפיקוח על מהלך הבנייה, ובדיקה כי היא נעשית לפי התכניות ולפי תקן, המפקח יעשה איתכם סקר שוק ויבחר איתכם את בעלי המקצוע השונים: קבלן שלד, חשמלאי, אינסטלטור, טייח, צבעי, גגן, איש איטום…דבר זה יחסוך לכם כסף רב בסופו של יום. יחד עם זאת, אתם משלמים לכל בעל מקצוע בנפרד, ושותפים מלאים לכל התהליך…

טיפים לבניה חדשה

4. קבלן מפתח מביא את בעלי המקצוע שלו, אין לכם סקרי שוק, אתם מתנהלים מול בעל מקצוע אחד, הוא איש הקשר שלכם מול בעלי המקצוע השונים, פחות כאבי ראש, פחות ימי חופש, פחות תיאומים… אך יחד עם זאת, הדבר יבוא לידי ביטוי במחיר גבוה יותר, השקט הזה עולה בדמי תיווך…

5. קחו יועץ משכנתאות עוד לפני התכנון, כדי לדעת מהי מסגרת התקציב המקסימאלית שלכם, לפיה יתבצע התכנון. יועץ כזה חוסך לאורך השנים עשרות אלפי שקלים, כך שזהו לא המקום לחסוך בו.

6. חשוב להיצמד לתקציב עד כמה שניתן. כדאי לעשות סקר שוק, ולהיפגש עם שלושה בעלי מקצוע בכל תחום, לשם השוואה (במקרה שלוקחים מפקח בנייה). תכננו מראש על מה אתם מוכנים להתפשר מעט, ועל מה בשום אופן לא, כדי להישאר במסגרת התקציב. כדאי לשמור 20% מהתקציב לבלתמ"ים.

7. כדאי לבנות טבלת אקסל מראש ובה לפרט את כלל ההוצאות אל מול התכנון.

8. בדקו עם כל בעל מקצוע מהם שלבי עבודתו וצפי זמנים, כדי למנוע עיכוב בזמני ביצוע.

כדי למנוע אי עמידה בזמנים, כדאי כחלק מההסכם עם בעלי המקצוע השונים, לקבוע קנס על כל יום איחור.

9. מומלץ לבחור ולרכוש את כל חומרי הגמר מראש, כדי לא לעכב את העבודות, יש חומרים מיובאים שזמן האספקה שלהם ממושך יותר.

10. בחרו מראש את כל בעלי המקצוע, החומרים…אל תעשו זאת באמצע בנייה, מתוך לחץ של זמן עלולות להיות בחירות שגויות.

11. אם יש אפשרות מבחינת זמני הפרויקט, מומלץ לרכוש אבזור בסוף שנה, בדרך כלל בחודשים נובמבר-דצמבר, כשהחנויות רוצות לחסל מלאים, המחירים יהיו אטרקטיביים יותר.

12. וודאו עם קבלן השלד שכל הבטונים (עמודים, קורות, חגורות), מקבלים טיפול תרמי נאות.

13. תכננו מראש מטבחון חוץ, כשקבלן השלד עדיין בשטח… כבר יש בלוקים, בטון…העלויות יהיו נמוכות בהרבה מאשר לבצע מטבחון כזה בהמשך.

14. קחו נשימה, אתם לקראת מסע מרתק, תיהנו מתהליך הבנייה, לא כל יום "נולד" בית חדש, וקחו בחשבון שלכל בעיה תמיד, אבל תמיד, יש פתרון.

15. תשמרו על יחסים טובים עם בעלי המקצוע השונים, תזכרו שאתם קונים את שירותם, ולא אותם, הם בסופו של יום מגשימים לכם את החלום והופכים אותו למציאות.

בהצלחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיכל גרינשפן
מיכל גרינשפן

אדריכלית, מעצבת פנים והום סטיילינג. בעלת ותק של X שנה בתחום וניסיון רב עם התמחות בבניה חדשה.

לגלות עלי עוד
עוד מאמרים
דילוג לתוכן